Kategorie:

Plastika prsou po rakovině prsu

Rakovina prsu je velmi závažné onemocnění, které v České republice každý rok postihne několik tisíc žen. Samo vědomí nemoci je velmi náročné na psychiku nemocné ženy. Bohužel při léčbě může dojít k částečnému nebo úplnému odstranění prsu či prsou ženy. Většina žen ztrátu prsu nebo prsou bere velmi těžce a trpí pocity méněcennosti. Zdá se jim, že přišly o zdravý vzhled, ženskost, atd.
Po úspěšném vyléčení existuje možnost rekonstrukce prsu. Ženy mohou podstoupit plastiku prsou, při které je pomocí implantátu či vlastní tkáně prs obnoven. Pro mnoho žen tato varianta jediným východiskem s psychických problémů a depresí. Po úspěšné plastice prsou si pacientky opět připadají žensky, atraktivní a žádané. Tento zákrok je vždy nutné podrobně probrat se svým ošetřujícím lékařem! Operace může být prováděna až po úplném uzdravení pacientky.
Velkou kapacitou v oblasti plastické chirurgie a operacích prsou je MUDr. Martin Šorma, který atestaci v oblasti plastické chirurgie získal již v roce 1997. Soukromou praxi v Pardubicích vede od roku 2000. Bližší informace o zákrocích se můžete dočíst na www.plasticka-chirurgie.us. Na těchto stránkách najdete také ceník a případné kontakty.