Kategorie:

Naučte se anglicky! Vyzkoušejte jazykové kurzy Brno

S některými lidmi se člověk prostě nedomluví! A to nejen u nás doma, ale ani v cizině už není v této oblasti situace nejrůžovější. Copak na Slovensku, tam jsou lidé ještě celkem ochotni se s našincem pobavit. Ale zajeďte si třeba hned vedle - do Rakouska anebo Maďarska. Tamní domorodci se na Vás raději budou vyjeveně dívat třeba celé dopoledne ale neodpoví málem ani na pozdrav! Ano, situace je opravdu HROZNÁ! S Češtinou se člověk zkrátka nedomluví skoro nikde. Jenže koho s sebou mám pořád tahat na tlumočení při každé cestě za hranice?!

Oni tlumočníci i překladatelé sice jsou snadno k sehnání. U nás, v Brně, je jedna taková šikovná, sympatická společnost. Našel jsem si ji na internetu na adrese www.jazykovyservis.cz a tam nabízí v oblasti cizích řečí snad úplně všechno. Tlumočení konsekutivní i simultánní, překlady soudní i expresní, jazykové kurzy pro firmy i privátní osoby, dokonce snad prý i angličtinu pro samouky. No, na co si jen člověk vzpomene, z oboru cizích jazyků, to tam najde.

Asi nezbude, než začít navštěvovat nějaký ten jazykový kurz a trochu se dovzdělat v oblasti cizích řečí. Svého času jsem sice absolvoval školní výuku Ruštiny, jenže s mojí pamětí to není právě nejlepší. Dnes už se mi z celé probrané látky vybavuje jediné slovo - vodka. Na druhou stranu je zase fakt, že s touto svou celkovou znalostí Ruštiny jsem se pohodlně bavil s anglickým barmanem celý večer. Ale raději se od té doby Ruštině vyhýbám, protože to ráno poté, jsem (alespoň co si tak mlhavě vzpomínám) potřeboval simultánní tlumočení i z češtiny do mé rodné Brněnštiny...