Kategorie:

Příprava a průběh tandemového seskoku

Možná jste se již v podobné situaci ocitli, dostali jste například darem, či jako svatební dar tandemový seskok. V hlavě vám pravděpodobně probleskla poslední zpráva o nehodě a vy jste tak dostali strach. Tento pocit je pochopitelný, přece jen, dokud ještě za sebou podobnou zkušenost nemáte, je logické, že máte obavy. Ty však můžete s klidem hodit za hlavu. Dnešní moderní materiály a technologie spolu s profesionálním instruktorem zajišťují maximální bezpečnost a zároveň i pohodlí. Při tandemovém seskoku jste připoutáni k tandemovému pilotu, který řídí váš let od počátku až po přistání.

Tandemový seskok Praha začíná zhruba 15 minutovou přípravou, kde budete podrobně seznámeni se vším, co vás čeká a je zde i prostor pro vaše dotazy. Následuje vaše výbava pro seskok, kterou tvoří brýle, kukla, šála či rukavice. Poté s vámi a vaším instruktorem, který vás při tandemovém seskoku povede, odstartuje letadlo. Letadlo poté vystoupá zhruba do výšky 4000m. V této výšce pak pevně připoutáni k instruktorovi opustíte palubu. Tento zážitek bývá označován skokany jako jeden z nejintenzivnějších. Dále následuje zhruba minutový volný pád, při kterém se vaše rychlost může dostat na 200 km/h, po pádu se otevře padák a za asi 6 minut dosednete na zem.

Na obrovskou dávku adrenalinu, kterou tandemové seskoky produkují, nezapomenete už do konce života a odnesete si neuvěřitelný zážitek, který budete chtít zopakovat.