Kategorie:

Léčba, která vám navrátí zrak

Když se podívám na fotografie ze svého dětství a mládí, téměř se mi nechce věřit, že jsem skutečně skoro celý život nosila velmi silné dioptrické brýle a bez nich jsem málem nic neviděla. Nápomocná mi před pár lety byla jedna oční klinika v Praze, která můj problém velmi rychle a natrvalo vyřešila. Škoda, že jsem na to nepřišla již dříve, docela by mi to totiž usnadnilo dospívání a ušetřilo by mě to všech ne zrovna lichotivých přezdívek.

Až jako dospělá jsem se totiž snažila svou oční vadu jednou pro vždy vyřešit a k tomu mi pomohla právě docela prostá operace očí na oné oční klinice. Konkrétně to tedy byla laserová operace očí, která se dnes již provádí docela běžně, i když, když jsem tento termín slyšela poprvé, docela mě to vyděsilo. To mám asi z toho, že když se řekne laser, tak si představím hvězdné války nebo nějaký horor, kde je laser v hlavní roli nějakého kata nebo zkrátka nějakého smrtícího nástroje.

Před samotnou operací je samozřejmě potřebné absolvovat jakési poradenství a vyšetření, při kterém se přesně zjistí oční vada a její rozsah. Toto jsem pochopitelně také absolvovala a všichni na mě byli moc milý. Do té doby jsem byla zvyklá jenom na přezdívky a posměšky, takže mě pravé pojmenování mé oční vady poměrně dost překvapilo. Věděla jsem sice, jak se moje oční vada jmenuje, ale po těch letech ústrků a posměšků tomu začnete říkat stejně hanlivě a nepěkně, jako vaši spolužáci.