Kategorie:

Španělské delikatesy

Chcete-li se i doma cítit jako na dovolené, není nic lepšího, než si tuto atmosféru vytvořit. Stačí k tomu opravdu málo. Dejte si dobré víno, ke kterému budete přikusovat různé španělské recepty nebo černé sušené olivy a oddejte se krásné atmosféře slunných dálek. Černé sušené olivy se dají zakoupit i s mnoha přísadami.

Jsou vynikající například naložené v bylinkách nebo s přídavkem chilli papriček. Můžete si vychutnávat jejich dokonalou chuť a zároveň dělat i něco pro své tělo a zdraví. Černé sušené olivy mohou být také součástí mnoha různých pokrmů, kterým dodají velice příjemnou a nevšední chuť. Například paella je vhodná pro jejich přidání. Do tohoto pokrmu se nesmírně hodí.

Samotné olivy pocházejí většinou ze Španělska, kde je paella považována za národní jídlo. Můžete si ji připravit doma, kde si ji také jistě vychutnáte. Paella je velice podobná našemu rizotu a můžete si do ní přidat vše, co máte rádi. Je zcela jasné, že využití oliv je velice všestranné. Černé sušené olivy, stejně jako ostatní druhy, by dnes už měly být nedílnou součástí našich jídelníčků.