Kategorie:

Výbava na výlet

Hledáte tip na příjemnou a zároveň poznávací procházku pro celou rodinu? Lákají Vás Krkonoše? Zkuste si projít naučnou stezku Dědictví doby ledové. Na devítikilometrové trase, vedoucí první zónou národních parků KRNAP a KNP na území Česka a Polska, najdete devět informačních panelů. Cesta vede krkonošskou tundrou s ukázkami jevů z doby ledové – ledovcovým Obřím dolem, Upským rašeliništěm či kolem Malego Stawu s ledovcovým jezerem.

Ve výbavě žádného výletníka by neměl chybět multifunkční šátek. Není to jen tak nějaký kousek tkaniny. Velmi důležitý je použitý materiál, použitý na jeho výrobu.  Například šátek Roora Pingu je vyrobený z polyesterového vlákna, které vyniká tepelnou stabilností v horkém letním i chladném a nestálém podzimním či zimním počasí.

Šátek nabízí nejméně deset možných způsobů využití. Poslouží jako obyčejný sportovní šátek na hlavu, pirátský šátek, šátek stylu sahara, chránící zátylek před úporným letním sluncem. Ale také jako čelenka, gumička do vlasů, čepička, potítko, rozšířená čelenka, nákrčník, kukla… a v případě uštknutí zmijí i jako škrtidlo. Nezáleží na tom, zda ho nosí dospělák či dítě. Stačí trocha cviku a máte v šatníku snad nejvariabilnější kousek oblečení.