Kategorie:

Nevíte kam na výlet? vyberte si Krkonoše

Chcete vyrazit na romantický víkend ve dvou a nevíte kam? Mým typem město v Libereckém kraji, v okrese Semily – Rokytnice nad Jizerou. Proč právě tady? Toto město imponuje bohatou historií a zároveň moderně řešenou péčí o turistu. Historie tohoto místa se píše už od roku 1574, kdy bylo založeno původně jako sklářská osada. K obživě tehdejších obyvatel značnou mírou přispívala také těžba surovin, především stříbra, mědi, olova a dřeva. K rozvoji turistického ruchu jak, jej známe dnes, došlo až po druhé světové válce.

Hlavní předností a pýchou města je dnes velký lyžařský areál. Ten se může chlubit dvaceti osmi vleky a dvěma čtyřsedačkovými lanovkami, nechybí půjčovny vybavení ani lyžařská škola pro ty, kteří se rozhodli s tímto sportem teprve začít. Ubytování Rokytnice nad Jizerou se kapacitně plně přizpůsobilo potřebám turistů. Je na velmi vysoké úrovni.

Pokud vás neláká lyžování, nebo pokud navštívíte toto město mimo zimní sezónu, můžete se vydat prozkoumávat Krkonoše. Naše nejvyšší a nejnavštěvovanější pohoří. Celá okolní krajina je značena noha turistickými stezkami. Na některé můžete směle vyrazit i s kolem a ukojit tak svou cyklistickou vášeň. Vrcholky hor nabízejí nepopsatelný výhled, který opravdu stojí za to.