Kategorie:

Luxusní pobyt na horách

Pokud si myslíte, že je Česká republika malá a tudíž v ní nejdou najít žádná atraktivní místa, mýlíte se. I když rozlohou nepatří mezi největší evropské státy, i když nemá žádné velehory či neleží u moře, má stále velice nádherná místa, což potvrdí jistě i spousty zahraničních turistů. Jedním z takových kouzelných míst je horská malebná vesnička Paseky nad Jizerou v Krkonoších. Jak už název vypovídá, jedná se doslova o vesničku u řeky Jizery. Nejvyšší české hory i jejich podhůří jsou jedinečné svou polohou, svou historií a v neposlední řadě, také krásnou přírodou.

Velká část Krkonoš je chráněna národním parkem - a to na české i polské straně. Pro svou jedinečnost byly dokonce vyhlášeny biosférickou rezervací UNESCO. Přesto najdete v horách i v podhůří mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou. Od jara do podzimu si můžete vybrat nepočítaně značených cest pro pěší turisty i cyklisty. V zimě pak stovky kilometrů upravených tras pro běžkaře či řadu sjezdových tratí. Penzion Paseky nad Jizerou bude dobrým výchozím bodem pro všechna turistická dobrodružství.

Rozhodnete-li se navštívit Krkonoše, nesmíte si také nechat ujít výstup na naši nejvyšší horu Sněžku, která sahá do výše 1 602m. Pokud se vám nechce absolvovat několikahodinový výšlap, který ovšem není nijak náročný a zvládnou jej i děti, můžete zvolit lanovou dráhu, která vede z Pece pod Sněžkou. Během necelé půlhodinky překonáte převýšení více než 680 m.